Hozzávalók:
👉 1 db kĂgyĂłuborka
👉 100 g retek
👉 sĂł, bors ĂzlĂ©s szerint
👉 1 ek xilit
👉 1 ek 10%-os ecet
👉 2 gerezd fokhagyma
ElkĂ©szĂtĂ©s:
Az uborkát Ă©s a retket megmossuk, majd egy zöldsĂ©gszeletelĹ‘ segĂtsĂ©gĂ©vel vĂ©konyan leszeleteljĂĽk Ă©s megsĂłzzuk. Hagyjuk kb. 5 percig állni, majd egy kicsit kinyomkodjuk a levĂ©t. MegszĂłrjuk a xilittel Ă©s a borssal, majd hozzákeverjĂĽk az ecetet Ă©s a zĂşzott fokhagymát is, Ă©s 5 percig állni hagyjuk.
Szuper könnyed tavaszi köret lehet.🌸